Jak si zlepšit zdraví pomocí myšlenek

O moci pozitivního myšlení, zde již bylo napsáno plno příspěvků. O tom, že když se cítíme dobře, obvykle se nám i ve všech směrech lépe daří, většinou není pochyb. Někteří, jež se touto problematikou zabývají, jdou ovšem ještě dál, kdy nejen pouhé naladění, ale i myšlenka dovede zapříčinit určitý tělesný stav.

zena pozitivni

O tom, jak silná je psychika či moc myšlenek se snadno můžeme přesvědčit v případě stresu, kdy se nám potí nebo třesou ruce, může selhávat, hlas, chvějeme se, a podobně, a to často čistě jen vlivem určitých myšlenek, které nám běží hlavou.

Proto ti, co se zabývají zdravým životním stylem, nepečují jen o svůj jídelníček, či tělesnou pohodu ve formě pohybu a péče, ale i o své myšlenky. Jako národ český jsme sice proslulí určitou skepsí a ironií, a přílišné nadšení nám obvykle přijde lehce podezřelé nebo dětinské, ale je dokázáno, že nadměrné škarohlídství člověku neprospívá.

Pokusy, které na toto téma byly dělány, v souvislosti s řečí těla, si dokonce ukázaly, že když je člověk spokojený a usmívá se, tlak, teplota a podobné ukazatele vykazují pozitivní hodnoty, zatímco, pokud jsme roztrpčení a zamračení, nebo rozčilení, ukazatelé našeho zdraví vykazují znaky podobného roztrpčení.

Známé jsou na toto téma třeba knihy Luise L. Hay – Uzdrav si tělo, která spojuje určitou nemoc s určitým duševním rozpoložením. Pro někoho to možná zavání trochu šarlatánstvím, ale až vás příště bude bolet hlava, zkuste si vzpomenout, zda vás někdo nebo něco nerozčílilo, za migrénou totiž nejčastěji podle této teorie stojí znechucení z nátlaku, ať již domnělého či skutečného.

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>